Pablo Software Solutions
Bieżące informacje z życia szkoły

_____________________________________________________________________________________
08.09.2017r.- ZAPROSZENIE
w imieniu Pana Starosty Powiatu Łęczyckiego, Pana Wójta Gminy Piątek oraz Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Prezesa LKS "Malina"Piątek - uprzejmie zapraszamy na XVII Wyścigi Rowerowe w Witowie (Gmina Piątek), zgodnie z REGULAMINEM WYŚCIGÓW ROWEROWYCH. Zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału uczniów pod opieką nauczycieli i rodziców.
Regulamin>>>naciśnij>>>

_____________________________________________________________________________________
22.08.2017r. - apel o mopoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy>>>pobierz plik pdf.>>>
_____________________________________________________________________________________
22.08.2017r. - Zadbaj o lekki tornister

Powoli kończą się wakacje, powoli wracamy do szkoły. I nadchodzi gorączka zakupów szkolnych. Pamiętajmy o tym, że obciążone plecaki to wielkie nadwerężenie zdrowia dzieci.
Przeciążone plecaki są jedną z przyczyn występowania u dzieci i młodzieży wad postawy. Zbyt ciężki tornister może wywołać bóle pleców, może doprowadzić do zmniejszenia pojemności płuc, nieprawidłowej postawy ciała, zmniejszenia sprawności jednej ze stron ciała, schorzeń ortopedycznych (m.in. skoliozy, pleców okrągłych/płaskich, płaskostopia) i schorzeń neurologicznych.
Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego:
§waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała;
§powinien mieć usztywnioną ściankę przylegającą do pleców;
§jego ciężar powinien być rozłożony symetrycznie;
§cięższe przedmioty powinny być umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej;
§plecak powinien mieć równe, szerokie szelki;
§długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie
  tornistra, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra                  
  do pleców;
§zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki 
piersiowej;
§plecak należy nosić na obu ramionach;
§konieczne jest kontrolowanie przez rodziców zawartości tornistra,                   
aby zapobiec zabieraniu przez uczniów zbędnych rzeczy.
Kupując tornister, warto zwrócić uwagę na jego masywność. Niektóre są bowiem bardzo ciężkie i nawet bez żadnej zawartości stanowią duże obciążenie dla dziecka. Co jeszcze możemy zrobić? Uczyć dzieci racjonalnego pakowania plecaka, usuwania z niego rzeczy niepotrzebnych, niezwiązanych z nauką (pamiętników, albumów, zabawek itp.). Kupować zeszyty w cienkich oprawkach i w miarę możliwości zamieniać grube zeszyty na cienkie. Proponować dziecku, by zabierało do szkoły napoje i żywność w lekkich opakowaniach. Dobrym rozwiązaniem dla uczniów, którzy dźwigają dużo ciężkich przedmiotów, może okazać się korzystanie z plecaka na kółkach.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), szkoła powinna umożliwić uczniom zostawienie części podręczników i przyborów w placówce.
Pamiętajmy także, że istotne dla kształtowania właściwej sylwetki jest zapewnienie dziecku odpowiedniego, ze względu na pozycję ciała, stanowiska pracy w szkole i w domu, a także zachęcanie go do aktywności fizycznej.
Więcej o lekkich tornistrach na stronie internetowej ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej "Lekki Tornister", organizowanej przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria. Partnerem Kampanii jest Główny Inspektorat Sanitarny:
§http://lekkitornister.org/

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Łęczycy
Wojciech Frankowski
_____________________________________________________________________________________

10 Zasad Bezpiecznych Wakacji>>>naciśnij>>>

30.06.2017r. Ranking klas na koniec roku szkolengo>>>otwórz plik w pdf.>>>
_____________________________________________________________________________________

23.05.2017r. List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców>>>otwórz link w pdf.>>>
_____________________________________________________________________________________

Szanowni Rodzice
I
nformujemy o prowadzeniu postępowania rekrutacyjnego uczniów do klasy I  Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku na rok szkolny 2017/2018

I ETAP POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO przyjęcia do szkoły podstawowej trwa od 13 marca 2017r.  do 14 kwietnia 2017r. do godziny 15.00
Rodzice składają ZGŁOSZENIE (dziecko z obwodu szkoły) lub WNIOSEK (dziecko spoza obwodu szkoły) o przyjęcie do szkoły podstawowej

II ETAP W POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM
w terminie od 17 sierpnia 2017r. do 23 sierpnia 2017r. do godziny 15.00

ZGLOSZENIA/WNIOSKI o przyjęcie dziecka do szkoły można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły http://sppiatek.com w zakładce "Rekrutacja".

Więcej informacji w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku lub na stronie internetowej szkoły http://sppiatek.com w zakładce "Rekrutacja"

Serdecznie zapraszamy

_____________________________________________________________________________________
21.06. 2017r.  - V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego - FINAŁ w kategorii dziewcząt i chłopców klasy IV - VI o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w kategorii dziewcząt i chłopców klasy I- III o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców

   W dniach 21 czerwca 2017r. w godzinach 8.30 - 12.00 rozegrał się długo oczekiwany przez społeczność szkolną V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców klasy I - III o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców  oraz w kategorii dziewcząt i chłopców klasy IV - VI o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku. Szkolną imprezę sportową otworzyła pani dyrektor Krystyna Grabowska, zachęcając dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Poprosiła o rozgrywanie kolejnych meczów w atmosferze fair play, życząc wszystkim sukcesów - każdemu na miarę jego możliwości. W dzisiejszych rozgrywkach brało udział  20 uczniów z klas I - III i 22 uczniów z klas IV - VI. Łącznie rozgrywało 42 uczniów z klas I - VI  pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. mgr A. Raj i p. mgr M. Wróblewskiej oraz innych nauczycieli - obserwatorów.

wyniki>>>naciśnij>>>
_____________________________________________________________________________________
05 - 09 czerwca 2017r.- XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania  Dzieciom p/h. ,,Czytanie zbliża"  w naszej szkole
>>>czytaj załącznik>>>                                            
_____________________________________________________________________________________
08.06.2017r. II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU ŁĘCZYCKIEGO
>>>czytal dalej>>>naciśnij

_____________________________________________________________________________________
02.062017r. - "LEKCJA ZDROWIA" w naszej szkole - trzecioklasiści uczą się nt. zdrowego odżywiania się                                                         wraz z przedstawicielami  Oddziału Terenowego ARR w Łodzi

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Łodzi realizuje od 5 lat działania w zakresie promocji zdrowego żywienia wśród dzieci szkół podstawowych pt.  "Lekcja Zdrowia". Lekcje odbywają się w ramach promocji i upowszechniania programów "Owoce i warzywa w szkole" i "Mleko w szkole", administrowanych przez Agencję Rynku Rolnego. Spotkania takie są imprezą cykliczną i odbywają się w szkołach podstawowych na terenie województwa łódzkiego i są prowadzone przez Sekcję Informacji i Promocji ARR OT Łódź w osobach:  pani Grażyna Czyżak,  pani Aneta Piestrzeniewicz i pan  Sławomir Kaczorowski. Pracownicy ARR Oddział Terenowy w Łodzi zorganizowali "Lekcję Zdrowia' w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w klasie III b  Działania te wspierają i są zewnętrznymi sponsorami -  pan Dariusz Szpakowski - Prezes Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Ozorkowie wraz z panią Martą Szałapską.
Podczas tego spotkania uczniowie klasy III, wspólnie z przedstawicielem Agencji Rynku Rolnego  w Łodzi - przeprowadzono część  teoretyczną  omawiając w jaki sposób i jakie produkty należy spożywać, a jakich należy unikać. Ponadto dzieci zapoznały się z korzyściami płynącymi ze spożywania owoców i warzyw. Poznały zasady zdrowego odżywiania się. Dzieci z uwagą wysłuchały informacji, wykazując się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, rozumieją dlaczego nie powinno się jeść dużo słodyczy, chipsów czy fast-foodów.
Następnie odbyła się część praktyczna, pod okiem pracowników ARR, rodzica i wychowawcy klasy, dzieci przygotowały smaczne kolorowe przekąski - kanapki, szaszłyki owocowe, koreczki warzywne, koktajl owocowy. Na koniec, uczniowie , wraz z organizatorami "Lekcji Zdrowia", rodzicami skonsumowały przygotowane wspólnie dania. Lekcja prowadzona była w sposób zorganizowany, a jednocześnie zabawowy, co spowodowało, że dzieci były bardzo zadowolone. Na zakończenie lekcji dzieci otrzymały dyplomy, różne upominki i gadżety wręczone przez Panią Grażynę Czyżak -  Dyrektora ARR Oddział w Łodzi i Pracowników Sekcji Informacji i Promocji ARR OT Łódź  promujące programy prozdrowotne, administrowane przez ARR.
Dzieci były zachwycone przebiegiem zajęć, ciszyły się, że wspólnie mogły przygotować owocowo - warzywne dania, wspólnie z gośćmi i rodzicami spożywać  przygotowane przez siebie dania, a najbardziej podobało się małym uczniom "samo robienie  potraw owocowo- warzywnych" i zapewniły, że owoce i warzywa codziennie, a nawet kilka razy dziennie będą gościły w ich menu, zapewnili nasi uczniowie.
Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią panią M. Tomczyk i panią dyrektor szkoły K.  Grabowską składają słowa podziękowania Pani Dyrektor Grażynie Czyżak wraz z pracownikami ARR OT Łódź oraz Panu Dariuszowi Szpakowskiemu - Prezesowi Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Ozorkowie wraz z panią Martą Szałapską. - sponsorowi owoców i warzyw na dzisiejszą "Lekcję Zdrowia", zaangażowanym rodzicom za niecodzienną i nadzwyczajną "LEKCJĘ ZDROWIA", która miała miejsce w dniu dzisiejszym w naszej szkole - dziękujemy i zapraszamy na kolejne "lekcje zdrowia" z Państwa udziałem, podkreślili chóralnie nasi trzecioklasiści.

_____________________________________________________________________________________
23.05.2017r. - WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA  PANI AGNIESZKI SAPIŃSKIEJ
spotkanie ze SZTUKĄ, zajęcia z udziałem uczniów klas I - III

We wtorek 23 maja 2017r. uczniowie klas I - III pod opieką swoich nauczycieli i Pani dyrektor szkoły K. Grabowskiej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez malarkę Panią Agnieszkę Sapińską. Podczas spotkania odbył się także pokaz malarstwa. Spotkanie ze SZTUKĄ odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Piątek we współpracy z Kierownikiem Gminnej Biblioteki w Piątku Panią Ewą Dąbrowską
Pani Agnieszka Sapińska urodziła się w 1973 roku w Łęczycy, na stałe mieszka w Piątku koło Łodzi. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Malarstwem zajmuje się od 1995 roku - maluje ustami i stopą. Stosuje różne techniki: temperę, akwarelę i olej. Ulubione tematy - pejzaże i kwiaty. Z Wydawnictwem "Amun" współpracuje od 1998 roku. Od 1998 roku jest stypendystką Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami. W malarstwie - jak sama mówi - znalazła sposób na życie, stało się ono Jej hobby i oderwaniem od szarej rzeczywistości. Agnieszka swoje życie wiąże ze sztuką, która jest dla niej sposobem na przekazanie uczuć i wrażeń. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych (m.in. w Piątku, Kutnie i Płocku) i zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Budapeszcie).
Agnieszka Sapińska - maluje ustami od 1995 roku. Jest stypendystką VDMFK w Księstwie Liechtenstein od 1998 roku i od tego czasu ściśle współpracuje z wydawnictwem AMUN w Raciborzu. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Urzędu Gminy do końca maja br.
Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, rozmowy z malarką, oglądali obrazy prezentowane w sali konferencyjnej. Uczestniczyli w pokazie malowania w wykonaniu Pani Agnieszki Sapińskiej. Namalowany obraz malarka podarowała szkole na ręce pani dyrektor. Uczestnicy spotkania byli zauroczeni malarstwem pani Agnieszki Sapińskiej, jej wspaniałym nawiązywaniem relacji z młodym odbiorcą  SZTUKI, pokazem malowania ustami. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Na koniec podziękowali malarce i zaprosili do szkoły wraz z nadejściem nowego roku szkolnego.

_____________________________________________________________________________________
18.05.2017r.
"BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, BEZPIECZNE WAKACJE 2017 PORADY DLA RODZICÓW"
spotkanie rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych   Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku z policjantami Rewiry Dzielnicowych KPP w Piątku

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyło się spotkanie policjantów Rewiru Dzielnicowych KPP w Piątku z rodzicami klas I - VI, nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi szkoły.
Na początku Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Piątku st. asp. Sebastian Kieliszek poinformował zebranych nt programów realizowanych w KPP w Łęczycy m.in. "Dzielnicowy bliżej nas", "Moja Komenda", "Kręci mnie bezpieczeństwo", "Krajowa Mapa Zagrożeń", "Bezpieczne Wakacje 2017" zapoznając z założeniami w/w programów i zachęcając zebranych do współpracy i współdziałania na rzecz tych projektów w trosce o pełne bezpieczeństwo społeczności. Dużo miejsca poświecił bezpieczeństwu dzieci i młodzieży szkolnej podczas  wakacji i roli rodziców w tym zakresie. Apelował do Rodziców o troskę i zainteresowanie swoimi dziećmi podczas wakacji, kiedy to właśnie tylko i wyłącznie rodzice są za to odpowiedzialni. Mówił o bezpieczeństwie nad wodą, podczas prac polowych, w podróży, w domu.
Następnie glos zabrał policjant Rewiru Dzielnicowych KPP w Piątku sierż. sztab. Kamil Cierplikowski. Zachęcał zebranych do korzystania z aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń" i  do informowania Policji o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy korzystając z dostępu na stronie www.policja.pl   Wiele uwagi poświecił tematowi "Bezpieczeństwa w Sieci", mądrego korzystania z internetu przez dzieci przestrzegając rodziców, by kontrolowali swoje pociechy w tym zakresie. Apelował do rodziców o ograniczone zaufanie odnośnie korzystania, przez dzieci i młodzież szkolną, z dobrodziejstw dostępu do  internetu  Poinformował także o niebezpiecznych grach komputerowych, z których mogą korzystać dzieci w wieku szkolnym. Przede wszystkim przestrzegał przed zagrożeniami, z jakimi mogą zetknąć się korzystając z Internetu, czy grając w gry, które nie są dostosowane do wieku i poziomu emocjonalnego. Apelował do rodziców o ogromną troskę o bezpieczeństwo dzieci pozostających pod opieką swoich rodziców.
Z kolei glos zabrał policjant Rewiru Dzielnicowych KPP w Piątku mł. asp. Przemysław Woźniak, Apelował o rozwagę i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa  podczas prac polowych, prosił o zabezpieczanie sprzętu rolniczego przed dostępem dla dzieci, a także przed  złodziejami.
Na koniec  spotkania funkcjonariusze  zachęcali do korzystania z aplikacji ,,Moja Komenda" oraz programu "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".
Pani dyrektor K. Grabowska podziękowała funkcjonariuszom Rewiru Dzielnicowych KPP w Piątku za przeprowadzenie spotkania z rodzicami, nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi nt. bezpieczeństwa oraz za wspieranie działań szkoły na rzecz bezpieczeństwa._____________________________________________________________________________________


_____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

07.02.2017r. Podsumowanie I półrocza, najlepsi uczniowie, 100 frekwencji oraz listy gratulacyjne naciśnij>>>

galeria zdjęć>>>naciśnij>>>

_____________________________________________________________________________________
01.022017r. - III MIEJSCE W TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI

         01.02.2017r. uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. mgr Aleksandry Raj wzięli udział w TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM w kategorii chłopców w Mazewie . Po gorących zmaganiach i wyrównanej grze Jakub Stróżewski klasa VI b, Paweł Sokół klasa V b oraz Konrad Schultz klasa VI b wywalczyli III miejsce. Wzięli w mim udział zawodnicy reprezentujący  bardzo wysoki poziom umiejętności gry w tenisa stołowego. Do rozgrywek przystąpiło sześć szkół podstawowych: SP. Zgierz, SP. Piątek, SP. Pabianice, SP. Pawlikowice, SP. Ozorków oraz SP. Nemysłów. Turniejowi towarzyszyła sportowa atmosfera. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i duchem walki podchodzili do każdej rozgrywki.  Gratulujemy sukcesu naszym młodym sportowcom.
galeria zdjęć>>>naciśnij>>>
_____________________________________________________________________________________
19.01.2017r.  - 17 Turniej Piłki Halowej dziewcząt i chłopców klas IV-VI o Puchar
Prezesa LKS "Malina" Piątek

W dniu 19  stycznia 2017r
. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbył się 17 Turniej Piłki Halowej dziewcząt i chłopców klas IV-VI o Puchar Prezesa LKS "Malina" Piątek. Turniej rozpoczął się o godz.10.00. Otwarcia imprezy rekreacyjno - sportowej dokonali: p. dyrektor szkoły Krystyna Grabowska z Prezesem  LKS "Malina" Piątek p. Bogdanem Urbankiem. Rozgrywki sędziował p. Artur Andrzejczak. Mecze trwały każdy po 30 minut.
w kategorii chłopców :
I miejsce - klasa V b, V a, IV a
II miejsce - klasa VI b, IV a, c

w kategorii dziewcząt:

I miejsce - klasa VI b, V a, IV c
II miejsce - klasa V b,  IV c

Wyłonieni zostali także najlepsi strzelcy w kategorii chłopców i dziewcząt. Najlepszym strzelcem w kategorii chłopców został  Szymon Kucharczyk uczeń klasy V b  oraz w kategorii dziewcząt - Klaudia Gałązka  uczennica  klasy V a.
Za zajęcie I miejsca drużyny otrzymały puchary i dyplomy, natomiast najlepsi strzelcy uhonorowani zostali statuetkami i  dyplomami. Pozostałe miejsca zostały nagrodzone dyplomami. Po skończonych rozgrywkach nastąpiło podsumowanie turnieju i wręczenie nagród  przez p. Bogdana Urbanka, p. wicedyrektor szkoły A. Przybylak oraz nauczycieli wychowania fizycznego p. A. Raj i p. M. Wróblewską .
Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze. Dyrekcja szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego oraz cała społeczność szkolna dziękują Prezesowi Klubu LKS "Malina" Piątek p. Bogdanowi Urbankowi za objęcie patronatem  Turnieju Piłki Halowej w kategorii dziewcząt i chłopców.

galeria zdjęć>>>naciśnij>>>
_____________________________________________________________________________________

SZTAB ORGANIZACYJNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PIĄTKU

PRAGNIE PODZIĘKOWAĆ
WSZYSTKIM DARCZYŃCOM,
HOJNYM UCZESTNIKOM IMPREZY,
ORGANIZATOROM,
- to dzięki Wam i Nam
25 Finał WOŚP
w Geometrycznym Środku Polski 
należy do udanych.

W tym roku zebraliśmy 14 505,94 zł
Kwotę  przekazano na konto Fundacji WOŚP

DO SIEGO ROKU W ZDROWIU I POMYŚLNOŚCI...
DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNE GRANIE
"Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".
"GRAMY DLA DZIECI I SENIORÓW"

zobacz film>>>
występy naszych uczniów>>>
_____________________________________________________________________________________
18.01.2017r. - 16 Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Piątek,
o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców


18 stycznia  2017r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbył się już kolejny, bo 16 Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Piątek w kategorii: DZIEWCZĘTA IV - VI, CHLOPCY IV - VI, GIMNAZJALIŚCI, OPEN oraz o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców  w kategorii: KLAS I - III, RODZIC - MAMA, RODZIC - TATA. W otwarciu imprezy rekreacyjno-sportowej uczestniczyli: przewodnicząca Rady Gminy Piątek p. Urszula Kacperska, prezes LKS "Malina" Piątek, wiceprezes LKS "Malina" Piątek p. Bogdan Urbanek, prezydium Rady Rodziców na czele z p. przewodniczącą Rady Rodziców p. Justyna Antczak, zastępca p. Sylwia Pawłowska, p. Grażyna Grzelak nauczycielki wychowania fizycznego jako organizatorki przedsięwzięcia p. A. Raj i p. M. Wróblewska we współpracy z p. dyrektor K. Grabowską, rodzice, uczniowie ich rodzeństwo oraz liczna grupa sympatyków naszego Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego. W turnieju uczestniczyło 36 zawodników. Imprezę sportową otworzyła p. dyrektor szkoły K. Grabowska. Z ogromną radością i otwartością powitała przybyłych uczestników turnieju. Przypomniała o zasadach fair play podczas rozgrywek, życzyła wspaniałej zabawy.  Pani przewodnicząca Rady Gminy wraz z przewodniczącą Rady Rodziców oraz Prezesem Klubu LKS "Malina" Piątek p. Bogdanem Urbankiem dokonali oficjalnego otwarcia 16 Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego życząc udanej zabawy. Pani Justyna Antczak, przewodnicząca Rady Rodziców, podkreśliła, że Ci wszyscy, którzy skorzystali z zaproszenia szkoły, na dzisiejszą imprezę rekreacyjno - sportową już są zwycięzcami, bo nie siedzą w domach przed komputerem, telewizorem tylko aktywnie spędzają czas wolny w gronie znajomych, przyjaciół - w gronie naszej szkolnej rodziny. Tutaj zawsze jest rodzinna atmosfera i cieszy się dużym zainteresowaniem, zaznaczyła pani Antczak. Rada Rodziców ufundowała owoce, słodycze, ciasteczka, napoje,  Wspólnota Pastwiskowa "Moszczenica" w Piątku ofiarowała słodycze w postaci wafelków. Podczas trwania imprezy sportowej dorośli częstowali się kawą, herbatą, ciastem, owocami w sali nr 16, zaś uczniowie mieli stół zastawiony na szkolnym holu.

czytaj dalej>>>wyniki
galeria zdjęć>>>naciśnij>>>
_____________________________________________________________________________________
12.01.2017r
. - BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku już po raz kolejny zorganizowano ,,Bal karnawałowy". Na wspólnej zabawie bawili się uczniowie szkoły wraz z rodzicami oraz nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi. Bale karnawałowe zawsze cieszą się dużą popularnością.  Uczniowie klas I - VI bawili się pod czujnym okiem swoich nauczycieli i rodziców. Przygrywał Zespół ACCORD sponsorowany przez Radę Rodziców, a w klasach uczniowie spożywali pyszności i słodkości przygotowane przez rodziców. Dla uprzyjemnienia wspólnych chwil nauczycielki p. mgr w. Grabarek i p. M. Skowron  zorganizowały i przeprowadziły dwa konkursy.
Pierwszy konkurs taneczny, w którym pary reprezentujące klasy tańczyły w rytm melodii z balonami. Wszyscy tancerze zostali nagrodzeni słodkimi batonikami i brawami.
Drugi z konkursów wyłonił osoby najładniej i najciekawiej przebrane. Jury składające się z przedstawicieli rodziców  brało pod uwagę w szczególności kreatywność przy tworzeniu stroju.
W kategorii klas I - III zwyciężyli:
I miejsce: - Aleksandra Stangreciak ,  I a
II miejsce: - Filip Anielak,  I a
III miejsce: - Kacper Jesionowski, II b
W kategorii klas IV - VI zwyciężyli:
I miejsce - Oliwia Pasterska,  IV b
II miejsce - Nikola Frankowska,  IV c
III miejsce - Dominik Pakuła, IV c
Zwycięzcy konkursu na najlepsze przebranie otrzymali gry planszowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Kolorowe stroje, taneczna muzyka, poczęstunki w klasach, przygotowane przez rodziców,  z udziałem rodziców i nauczycieli to gwarancja zadowolenia, ogromnej radości, a przede wszystkim uśmiechu na twarzach dzieci, które bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym przez Radę Rodziców przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego, wychowawców klas, rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Rodzicom, gronu pedagogicznemu, pracownikom oraz Pani dyrektor dziękujemy za cudną zabawę, podkreślali rozbawieni uczniowie.
Tak jak każdego roku i w tym roku szałowo przebrały  się pani Ania Darmach i pani Dorota Walczyk pracownicy niepedagogiczni - dziękujemy, że PANIE świetnie bawicie się razem z uczniami.  I znowu mamy co wspominać...  do następnego roku, do następnego balu karnawałowego...
zdjęcia>>>naciśnij>>>
_____________________________________________________________________________________
11.01.2017r. - Sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w Drużynowych  Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego  Szkół Podstawowych w kategorii chłopców w Mazewie

11.01.2017 roku trzech uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani Aleksandry Raj, wzięli udział w Drużynowych  Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego  Szkół Podstawowych w kategorii chłopców w Mazewie.
Po gorących zmaganiach i wyrównanej grze Jakub Stróżewski klasa VI b, Paweł Sokół klasa V b oraz Konrad Schultz klasa VI b wywalczyli I miejsc. Chłopcy zakwalifikowali się do kolejnego etapu zawodów rejonowych. Turniejowi towarzyszyła sportowa atmosfera. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i duchem walki podchodzili do każdej rozgrywki.
Gratulujemy sukcesu naszym młodym sportowcom uwielbiającym tenis stołowy - "cóż trening czyni mistrza". Chłopcy trenują codziennie na szkolnych korytarzach - mają ku temu ogromne możliwości. 
zdjęcia>>>naciśnij
_____________________________________________________________________________________
index.html
Podziękowanie dla Rodziców / Przyjaciół szkoły
1, 2